Рекомендації щодо дій населення за сигналом оповіщення "Увага всім"

Рекомендації щодо дій населення за сигналами оповіщення та в складних ситуаціях

________________________________________________________________________________________________

gr 28.04.15 opovischennya

У разі виникнення реальної загрози життю та здоров’ю людей внаслідок надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період проводиться оповіщення населення сигналами цивільного захисту з використанням технічних засобів оповіщення та залученням телерадіомовних організацій для передачі повідомлень.

Доведення сигналів, повідомлень про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій до населення, а також інформування здійснюється департаментом з питань цивільного захисту Львівської обласної державної адміністрації.

Терміновій інформації, що доводиться до населення, передує уривчасте звучання електричних сирен, наявних на відповідній території, а також звучання електричних сирен у запису, яке передається через вуличні гучномовці і гучномовці встановлені на транспортних засобах та транслюється мережами радіомовлення і телебачення.

Звучання електросирен означає сигнал цивільного захисту “Увага всім”. Почувши його. слід негайно увімкнути приймачі проводового радіомовлення, налаштувати ефірні радіоприймачі на хвилі “Першого каналу” Українського радіо та Українського Радіо “Культура” в УКХ - діапазоні, або на частоту “Львівського радіо” в ФМ - діапазоні, а телеприймачі переключити на ефірні аналогові телеканали “Перший національний” Національної суспільної телекомпанії України, ТРК “Львів - Суспільне мовлення”, або телеканал “ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ” Телекомпанії “Львів - ТБ” та прослухати подальше повідомлення.

Повідомлення передаються протягом 5 хвилин після подачі звукового сигналу “Увага всім!”. Візуальна інформація, що передається каналами телебачення супроводжується субтитруванням.

Вислухавши повідомлення, необхідно:
- діяти без паніки та метушні у відповідності з отриманими вказівками та рекомендаціями;
- переконатися, що повідомлення почули або побачили люди, які мешкають чи працюють поруч, особливо якщо це літні люди або люди із вадами зору та слуху, надати їм необхідну допомогу.