Служба у справах дітей РДА інформує

11 січня

служба666За інформацією служби у справах дітей Стрийської РДА, станом на 01.01.2017 р. на її обліку перебуває 35 дітей-сиріт та дітей, позбавлених бать-ківського піклува-ння: 18 дітей мають статус дитини-сироти, 17 – діти, позбавлені батьківського піклування. Нині в сім'ях громадян виховується 29 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою та піклуванням, 2 дітей – в прийомній сім’ї, 2 дітей - в дитячому будинку сімейного типу, 1 дитина, позбавлена батьківського піклування у зв’язку із станом здоров’я виховується в школі-інтернаті системи Мінсоцполітики України, 1 дитина перебуває на повному державному забезпеченні (функції опікуна виконує навчальний заклад). На обліку дітей, які можуть бути усиновлені, перебуває 5 дітей, кандидатами в усиновлювачі є 2 сім’ї. З метою запобігання випадкам скасування усиновлення та посилення контролю за умовами проживання та виховання усиновлених дітей служба у справах дітей здійснює нагляд за дотриманням прав усиновлених дітей, проводить бесіди з усиновленими дітьми та батьками. Упродовж 2016 року Служба здійснила 8 таких перевірок, порушення прав усиновлених дітей не виявила.

Для забезпечення права дітей на сімейне оточення, з метою розвитку сімейних форм виховання, на території Стрийського району функціонує дві прийомні сім’я, в які влаштовано на спільне проживання та виховання 4 дитини.
Минулоріч також проведено низку заходів, спрямованих на попередження бездоглядності, безпритульності та правопорушень серед дітей. Зокрема впродовж 2016 року проведено 13 профілактичних рейдів «Сім’я», «Літо-2016», де 13 батьків попереджено про адміністративну відповідальність за ухилення від виконання батьківських обов’язків. Ініційовано притягнення до адмінвідповідальності 3-х батьків за неналежне виконання ними батьківських обов’язків, притягнено до адмінвідповідальності одного.
Станом на 01.01.2017 р. на обліку в службі у справах дітей є 20 дітей як таких, що перебувають у складних життєвих обставинах. Упродовж минулого року відбулося 11 засідань комісії з питань захисту прав дитини РДА, на яких розглянуто 61 питання, що стосується захисту прав та інтересів дітей.