Людям із порушенням зору
У Любліні відбулося друге онлайн-засідання Комітету Фонду малих проєктів Програми Interreg NEXT Польща – Україна 2021-2027. Учасники визначили переможців першого конкурсного відбору за пріоритетом «Співпраця», який завершився 24 жовтня 2025 року. До фінансування в шести областях Західної України рекомендовано 32 проєкти, з яких 18 реалізовуватимуть учасники з Львівської області.
Серед переможців - територіальні громади, комунальні установи та громадські організації. Кожен проєкт отримає грантову підтримку в розмірі від 20 до 90 тисяч євро.
Львівщину під час засідання Комітету представляла директорка департаменту міжнародного співробітництва Львівської ОВА Ірина Бутинець.
«Наша область вже не вперше демонструє один із найкращих результатів у цій програмі. Наші громади, комунальні установи та громадські організації регулярно стають переможцями конкурсних відборів за різними пріоритетами. Цього разу відібрали 18 проєктів з 32-х. Це ще одне підтвердження того, що наші громади та організації вміють працювати з міжнародними партнерами, формувати якісні проєктні заявки та залучати європейське фінансування. Особливо цінно, що ці ініціативи об'єднують людей по обидва боки кордону, створюють нові партнерства і закладають основу для тривалої співпраці між Україною та Польщею», – зазначила Ірина Бутинець.
Фонд малих проєктів підтримує спільні українсько-польські ініціативи у сферах культури, освіти, охорони здоров'я та безпеки. Йдеться про реалізацію невеликих за бюджетом, але важливих для громад проєктів - проведення спільних навчань і тренінгів, культурних та освітніх заходів, обмін досвідом між фахівцями.
Мета Фонду малих проєктів - зміцнення взаємної довіри та розвиток співпраці між установами й мешканцями прикордонних регіонів України та Польщі. Саме такі ініціативи допомагають громадам знаходити нових партнерів, реалізовувати спільні ідеї та створювати міцну основу для більш масштабних міжнародних проєктів у майбутньому.